Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Itálie - Benátky: Jihadistická teroristická buňka. „Bomba do ráje“ na Rialto

30. 03. 2017 20:47:57
ITÁLIE – BENÁTKY : Policejní zátah v noci ze středy na čtvrtek . Poražená JIHADISTICKÁ TERORISTICKÁ buňka, v poutech trio z KOSOVA a další nezletilý ve vazbě. Chtěli se vyhodit do povětří na mostě Rialto.

La traduzione integra del seguente articolo in lingua ceca :

http://www.veneziatoday.it/cronaca/arrestati-sospetti-terroristi-venezia.html

PORAŽENÍ JIHADISTÉ - TERORISTÉ Z KOSOVA V ITALSKÝCH BENÁTKÁCH

30.března 2017

„V Benátkách získáš okamžitě vstup do nebe, s tolika nevěřícími co jsou zde. Položit nálož na most Rialto.“ Jiný odpovídá: „Ano, hodit to tam. A pak bum bum.“

To není sci-fi. Není to ani film. Džihádisté ​​chodí našemi ulicemi. Dokonce nás obsluhovali v restauraci. Ve skutečnosti všichni 4 zajatci (nezletilý je ve vazbě) pracovali jako číšníci v historickém centru lagunárního města. Již několik měsíců byli přesvědčeni, že je třeba jednat. Přesvědčeni, že vyhodit se do povětří na mostě Rialto je ta správná akce. Tak by měli přístup do „jejich“ ráje. Policie a carabinieri společně s vybranými týmy jako je NOCS - Centrální bezpečnostní operační jádro a GIS -Speciální zásahová skupina, zatkli 3 občany z Kosova : Fisnik Bekaj, 25 let, Dake Haziraj, 26 let, a Arjan Babaj, 28-letý, kteří se tvořili Jihadistickou buňku, která byla připravena , dle vyšetřovatelů, vstoupit do akce.

VIDEO ZÁSAHU:

http://citynewsveneziatoday.video.stgy.ovh/~media/49957829164037/video-ok-ok-1-2.mp4

NACVIČOVALI SI ZÁSAH

„Nacvičovací fáze je velmi důležitá - řekl prozatímní šéf zastupitelství v Benátkách, Adelchi D'Ippolito - jednou získané výbušniny nebo jiné zbraně akce je okamžitá. Zasáhli jsme předtím. " Chycen také 17-letý kosovan - aktivní člen buňky, který se školil přes videa Isis a připravoval se na atentáty. Mluvil otevřeně během odposlechu: „Pokud zítra udělám slib a dostanu příkaz, musím všechny zabít. Alláh řekl: ,‚Stejným způsobem “. Všechny čtyři podezřelí žili ve starém městě mezi čtvrtěmi San Marco a Castello. Za svítání vypuklo také 12 prohlídek i na pevnině. V ulici Fratelli Bandiera , táhnoucí se z Marghera ( u Benátek-Mestre) až do oblasti Treviso. Další osoby jsou vyšetřovány (3), ale pro ně to není opatření ,,omezení osobní svobody” považované za nezbytné.

VYŠETŘOVÁNÍ ZAČALO PŘED NĚKOLIKA MĚSÍCÍ

Vyšetřování začalo v roce 2016, ale mělo vlastně prolog již v roce 2015, kdy Dake Haziraj ohrožoval svého zaměstnavatele, když naznačoval, že by mohl mít k dispozici zbraně. Vyšetřovatelé se zaměřili na něj a jeho spolubydlícího, Fisnik Bekaj. Jsou to lidé, kteří zdánlivě mají zcela normální život: Facebook profily bez vady a mají zaměstnání. Povolení k pobytu v pořádku. Stručně řečeno, příkladní občané. Byla to všechno jen zástěrka: vyšetřovatelé se domnívají, že Fisnik Bekaj v roce 2016 (před několika měsíci) se vrátil do Benátek po svém pobytu v Sýrii. Jistě nebyl výletě pro potěšení. „Máme důvod se domnívat, že tam šel do boje,“ poznamenal D'Ippolito. V Benátkách by tak činit i nadále, ale beze zbraní. Spoléhal na slovech a na videa. Takto začala jeho aktivita proselytismu, která našla živnou půdu u ​​jeho spolubydlícího a u dalších zatčených. Ale jejich digitální aktivita neměla žádné hranice, mající kontakty ze Středního východu a dalších zemí, které mají stejnou „revoluční“( jak ji oni nazývají) ideologii.

CESTA DO KOSOVA

Zlom za údajného vůdce skupiny nastal v listopadu 2015, kdy si Bekaj udělal výlet do Kosova, z něhož se vrátil jako fundamentalista.

,,Sledováním sociálních sítí (především Facebook a Instagram) - vysvětlil na tiskové konferenci Daniele Calenda, vůdce DIGOS (Generální divize Vyšetřování a zvláštních operací ) v Benátkách – Našli se fiktivní profily zcela podvratného charakteru. Oni se trénují v první řadě jako samouci a to za použití sečných zbraní s pokyny o tom, kde a kdo se má stat obětí.

Poznámka: Nepřípadá vám ten jejich trénink nějak povědomý ? Všichni ti psychicky narušení útočnící v kategorii ,,ojedinělé případy” ???

ODPOSLECHY

Z odposlechů se tak dostala k vyšetřovatelům celá řada informací. Rozhovory jako například: ‚,On je skvělý, že si dal bombu dovnitř batohu” - říká v jednu chvíli Babaj při sledování videa ve francouzštině , kde se mimo jiné říkalo: Bojujte se světem ve vaší oblasti, zabijte a jednejte, protože můžete změnit dějiny. Nebo dále: „Musíme zemřít, my ... - řekl jeden ze zatčených - protože nemůžeme brát tuto zemi, pokud zítra budeme mít tuto možnost, proč toho nevyneužít?“. Další z těch zatčených odpovědí: „Ano, budeme muset každopádně zemřít!“.

LOGISTICKÁ ZÁKLADNA V BENÁTKÁCH

Z pronásledování a odposlechu se zrekonstruovala komunikační síť mladých Kosovanů. Bylo zjištěno, že dům, ve kterém má bydliště k pronájmu Bekaj se stal základem pro mnoho krajanů, včetně Babaje. Tam se modlilo a diskutovalo a velebilo ISIS, radovalo se z útoků. Pátek byl věnován modlitbě, obvykle v kulturní asociaci v Mestre. Na sociální síti, zejména prostřednictvím profilu Instagram uživatele„gurhaba“, kolovali islamistické příspěvky. Až do noci ze středy na čtvrtek,do zásahu policie: „obě oblasti byli obklíčeny - bylo vysvětleno na tiskové konferenci - od chvíle, kdy speciální jednotky vnikli do ubytovacích zařízení do zatčení podezřelích uběhlo pouhých 12 sekund. Všechno dobře dopadlo. "

Teď samozřejmě vyšetřování pokračuje: v rámci prohlídek byli také nalezeny pistole ...

Zdroj:

http://www.veneziatoday.it/cronaca/arrestati-sospetti-terroristi-venezia.html

Autor: Monika Pilloni | čtvrtek 30.3.2017 20:47 | karma článku: 37.98 | přečteno: 1748x

Další články blogera

Monika Pilloni

Audio-rozhovory: sexuální obtěžování, napadení, krádeže

Sicílie, Kalábrie a Sardínie: sexuální obtěžování, napadení, krádeže a sociální degradace. Jakou budoucnost můžeme nabídnout migrantům při cca 60% mladické nezaměstnanosti ? Audio-rozhovory z migrací postižených oblastí Itálie č.1

14.8.2017 v 8:09 | Karma článku: 40.19 | Přečteno: 2452 | Diskuse

Monika Pilloni

Infiltrovaný agent: důkazy o spolupráci neziskovky s pašeráky

Foto-video pašeráků. Solidarita, jestliže hájí jen své vlastní zájmy za každou cenu, může přesáhnout v nezákonnost. A jako takovou je správné ji zastavit jakýmikoliv prostředky. Neziskovky odmítají spolupracovat s italskými orgány

6.8.2017 v 15:09 | Karma článku: 46.77 | Přečteno: 8160 | Diskuse

Monika Pilloni

Zadrženo 5 teroristů z Tunisu: na cestě do Itálie

Pět tuniských teroristů bylo deportováno z Libye zpět do Tunisu: libyjská pobřežní hlídka je zastavila, když se snažili dostat do Evropy přes Itálii. Obecná nedůvěra vůči schopnostem italské vlády řešit tuto migrační invazi ...

1.8.2017 v 18:49 | Karma článku: 42.45 | Přečteno: 2752 | Diskuse

Monika Pilloni

Patriotická loď C-Star propuštěna ze zajetí: falešná obvinění od neziskovek

Loď anti – NNO Generace Identity zapojená do projektu Defend Europe byla kypersko - tureckými orgány propuštěna. Padlo falešné obvinění z „obchodování s lidmi“, které neziskovky vykonstruovaly jen aby se zabránilo C-Star vyplout.

30.7.2017 v 20:26 | Karma článku: 42.47 | Přečteno: 3443 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Januška

Náprava justice

Dodržování smluv je základním znakem slušného a bezproblémového chování nejen občanů, ale i státu. Na dodržování smluv mají dohlížet soudy.

20.8.2017 v 11:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 14 | Diskuse

Ladislav Jílek

Srpen 1968 – Plakáty a diskuze

Hned 21. srpna začali lidé vylepovat ručně malované i tištěné plakáty vyzývající okupanty k odchodu a k návratu našich představitelů Dubčeka a dalších. Brzy byla polepená celá města.

20.8.2017 v 10:24 | Karma článku: 11.77 | Přečteno: 158 | Diskuse

Radomír Dolanský

To bruselští papaláši mají na rukou krev Evropanů!

A opět je tady dobře známý evropský cirkus na kolečkách. Politická svoloč se předhání, kdo vymyslí údernější kondolenci, kecy ve stylu zpátky ni krok. Ale jsou to právě oni, kdo jsou původními viníky vražd evropských civilistů.

20.8.2017 v 9:50 | Karma článku: 30.37 | Přečteno: 471 | Diskuse

Dalibor Bartoš

Slovní souboj ... na příkladu Kaluse ml.

Slovní souboj je pro našince náhražka za souboje fyzické, na pistole, šavle , kordy či jen pěstní souboj. A jako takový je jen projevem snižování fyzické agresivity. Agresivita je neustále stejná, jen se mění forma projevu této

20.8.2017 v 9:39 | Karma článku: 7.84 | Přečteno: 330 | Diskuse

Tomáš Petrů

Jak jsem sel s kuzi na trh aneb proc se zastavas Babise

Na tenhle text se budu dale odkazovat v diskuzich, kdyz se me budete ptat "proc se zastavas Babise?". Jdu s kuzi na trh a zcela jasne si uvedomuji, ze mnoho z vas text ani nedocte. Kazdopadne vezte,...

20.8.2017 v 8:23 | Karma článku: 19.08 | Přečteno: 597 | Diskuse
Počet článků 100 Celková karma 44.21 Průměrná čtenost 4783

"V okamžiku, kdy se vzdáte svých zásad a svých hodnot, jste mrtví, vaše kultura je mrtvá, vaše civilizace je mrtvá. Tečka." Oriana Fallaci

 

Zajímám se o aktuální politické dění v Evropě.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.