Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Itálie - Benátky: Jihadistická teroristická buňka. „Bomba do ráje“ na Rialto

30. 03. 2017 20:47:57
ITÁLIE – BENÁTKY : Policejní zátah v noci ze středy na čtvrtek . Poražená JIHADISTICKÁ TERORISTICKÁ buňka, v poutech trio z KOSOVA a další nezletilý ve vazbě. Chtěli se vyhodit do povětří na mostě Rialto.

La traduzione integra del seguente articolo in lingua ceca :

http://www.veneziatoday.it/cronaca/arrestati-sospetti-terroristi-venezia.html

PORAŽENÍ JIHADISTÉ - TERORISTÉ Z KOSOVA V ITALSKÝCH BENÁTKÁCH

30.března 2017

„V Benátkách získáš okamžitě vstup do nebe, s tolika nevěřícími co jsou zde. Položit nálož na most Rialto.“ Jiný odpovídá: „Ano, hodit to tam. A pak bum bum.“

To není sci-fi. Není to ani film. Džihádisté ​​chodí našemi ulicemi. Dokonce nás obsluhovali v restauraci. Ve skutečnosti všichni 4 zajatci (nezletilý je ve vazbě) pracovali jako číšníci v historickém centru lagunárního města. Již několik měsíců byli přesvědčeni, že je třeba jednat. Přesvědčeni, že vyhodit se do povětří na mostě Rialto je ta správná akce. Tak by měli přístup do „jejich“ ráje. Policie a carabinieri společně s vybranými týmy jako je NOCS - Centrální bezpečnostní operační jádro a GIS -Speciální zásahová skupina, zatkli 3 občany z Kosova : Fisnik Bekaj, 25 let, Dake Haziraj, 26 let, a Arjan Babaj, 28-letý, kteří se tvořili Jihadistickou buňku, která byla připravena , dle vyšetřovatelů, vstoupit do akce.

VIDEO ZÁSAHU:

http://citynewsveneziatoday.video.stgy.ovh/~media/49957829164037/video-ok-ok-1-2.mp4

NACVIČOVALI SI ZÁSAH

„Nacvičovací fáze je velmi důležitá - řekl prozatímní šéf zastupitelství v Benátkách, Adelchi D'Ippolito - jednou získané výbušniny nebo jiné zbraně akce je okamžitá. Zasáhli jsme předtím. " Chycen také 17-letý kosovan - aktivní člen buňky, který se školil přes videa Isis a připravoval se na atentáty. Mluvil otevřeně během odposlechu: „Pokud zítra udělám slib a dostanu příkaz, musím všechny zabít. Alláh řekl: ,‚Stejným způsobem “. Všechny čtyři podezřelí žili ve starém městě mezi čtvrtěmi San Marco a Castello. Za svítání vypuklo také 12 prohlídek i na pevnině. V ulici Fratelli Bandiera , táhnoucí se z Marghera ( u Benátek-Mestre) až do oblasti Treviso. Další osoby jsou vyšetřovány (3), ale pro ně to není opatření ,,omezení osobní svobody” považované za nezbytné.

VYŠETŘOVÁNÍ ZAČALO PŘED NĚKOLIKA MĚSÍCÍ

Vyšetřování začalo v roce 2016, ale mělo vlastně prolog již v roce 2015, kdy Dake Haziraj ohrožoval svého zaměstnavatele, když naznačoval, že by mohl mít k dispozici zbraně. Vyšetřovatelé se zaměřili na něj a jeho spolubydlícího, Fisnik Bekaj. Jsou to lidé, kteří zdánlivě mají zcela normální život: Facebook profily bez vady a mají zaměstnání. Povolení k pobytu v pořádku. Stručně řečeno, příkladní občané. Byla to všechno jen zástěrka: vyšetřovatelé se domnívají, že Fisnik Bekaj v roce 2016 (před několika měsíci) se vrátil do Benátek po svém pobytu v Sýrii. Jistě nebyl výletě pro potěšení. „Máme důvod se domnívat, že tam šel do boje,“ poznamenal D'Ippolito. V Benátkách by tak činit i nadále, ale beze zbraní. Spoléhal na slovech a na videa. Takto začala jeho aktivita proselytismu, která našla živnou půdu u ​​jeho spolubydlícího a u dalších zatčených. Ale jejich digitální aktivita neměla žádné hranice, mající kontakty ze Středního východu a dalších zemí, které mají stejnou „revoluční“( jak ji oni nazývají) ideologii.

CESTA DO KOSOVA

Zlom za údajného vůdce skupiny nastal v listopadu 2015, kdy si Bekaj udělal výlet do Kosova, z něhož se vrátil jako fundamentalista.

,,Sledováním sociálních sítí (především Facebook a Instagram) - vysvětlil na tiskové konferenci Daniele Calenda, vůdce DIGOS (Generální divize Vyšetřování a zvláštních operací ) v Benátkách – Našli se fiktivní profily zcela podvratného charakteru. Oni se trénují v první řadě jako samouci a to za použití sečných zbraní s pokyny o tom, kde a kdo se má stat obětí.

Poznámka: Nepřípadá vám ten jejich trénink nějak povědomý ? Všichni ti psychicky narušení útočnící v kategorii ,,ojedinělé případy” ???

ODPOSLECHY

Z odposlechů se tak dostala k vyšetřovatelům celá řada informací. Rozhovory jako například: ‚,On je skvělý, že si dal bombu dovnitř batohu” - říká v jednu chvíli Babaj při sledování videa ve francouzštině , kde se mimo jiné říkalo: Bojujte se světem ve vaší oblasti, zabijte a jednejte, protože můžete změnit dějiny. Nebo dále: „Musíme zemřít, my ... - řekl jeden ze zatčených - protože nemůžeme brát tuto zemi, pokud zítra budeme mít tuto možnost, proč toho nevyneužít?“. Další z těch zatčených odpovědí: „Ano, budeme muset každopádně zemřít!“.

LOGISTICKÁ ZÁKLADNA V BENÁTKÁCH

Z pronásledování a odposlechu se zrekonstruovala komunikační síť mladých Kosovanů. Bylo zjištěno, že dům, ve kterém má bydliště k pronájmu Bekaj se stal základem pro mnoho krajanů, včetně Babaje. Tam se modlilo a diskutovalo a velebilo ISIS, radovalo se z útoků. Pátek byl věnován modlitbě, obvykle v kulturní asociaci v Mestre. Na sociální síti, zejména prostřednictvím profilu Instagram uživatele„gurhaba“, kolovali islamistické příspěvky. Až do noci ze středy na čtvrtek,do zásahu policie: „obě oblasti byli obklíčeny - bylo vysvětleno na tiskové konferenci - od chvíle, kdy speciální jednotky vnikli do ubytovacích zařízení do zatčení podezřelích uběhlo pouhých 12 sekund. Všechno dobře dopadlo. "

Teď samozřejmě vyšetřování pokračuje: v rámci prohlídek byli také nalezeny pistole ...

Zdroj:

http://www.veneziatoday.it/cronaca/arrestati-sospetti-terroristi-venezia.html

Autor: Monika Pilloni | čtvrtek 30.3.2017 20:47 | karma článku: 37.98 | přečteno: 1765x

Další články blogera

Monika Pilloni

Strach v Miláně: loupež 30 kg zápalné látky a 3 dodávky

Itálie. Po případu tří ukradených dodávkových vozidel Dhl, probíhá další šetření protiteroristické jednotky. Bylo odcizeno 30 kg zápalného materiálu. Instalace zábran ve frekventovaných oblastech, strach z teroristického útoku.

16.9.2017 v 16:38 | Karma článku: 39.92 | Přečteno: 2786 | Diskuse

Monika Pilloni

Itálie: tropická infekce chikungunya, malárie a západonilská horečka

Nejméně tři případy chikungunya ve městečku Anzio, další 4 potvrzené případy v Římě. Západonilská horečka řádí ve 23 okresech. Další 2 případy malárie přivezli pákistánci. Transfuzní centrum zastavilo příjem krve dárců na 28 dní.

12.9.2017 v 20:24 | Karma článku: 45.15 | Přečteno: 8041 | Diskuse

Monika Pilloni

Africký gang znásilňovačů z Rimini

Polapen africký multikulti gang násilníků z Rimini. Bratři 15 a 17 let z Maroka, Nigerijec 16 let a 20 letý šéf gangu z Konga. Většina občanů by chtěla, aby byli vydáni do Polska. Italské justici skoro nikdo nevěří, má dvojí metr.

6.9.2017 v 15:11 | Karma článku: 46.44 | Přečteno: 12841 | Diskuse

Monika Pilloni

Muslimové obsadili náměstí a parky a slaví, Lgbt je podporuje

Itálie: Muslimové 1.září obsadili náměstí a parky, slaví svátek oběti Eid Al Adha i za účasti suportérů Lgtb. V Turíně opět nechyběli vítači z řad administrace kraje a města. V Neapoli na to město povolilo celé náměstí u nádraží!

3.9.2017 v 11:21 | Karma článku: 47.65 | Přečteno: 13906 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Bělík

Pohled na volby očima marketéra

Nechci hodnotit programy stran ani jejich kvalitu a kandidáty. Chci se jen trochu zamyslet, proč byli úspěšní a proč ne. A také bych přidal zamyšlení pro mladé o sociálních sítích.

24.10.2017 v 0:05 | Karma článku: 6.49 | Přečteno: 108 |

Otto Černý

Kdepak přistěhovalci, národe švédský, vy sami.

Švédskem otřásá skandál. Úspěšný a oblíbený programový ředitel švédského kanálu TV 4 byl svými kolegyněmi nařčený ze sexismu, rasismu, homofobie a sexuálních obtěžování.

23.10.2017 v 21:17 | Karma článku: 36.70 | Přečteno: 1600 | Diskuse

Iva Kabosch

Chci premiéra s koulema aneb ne machiavellismu v praxi!

Otevřený dopis Andreji Babišovi v jeho médiu. Chcete mluvit s občany, tak tady mě máte. Čtěte, reflektujte, diskutujte, reagujte. A hlavně: buďte chlap, nefňukejte a makejte!

23.10.2017 v 21:13 | Karma článku: 22.86 | Přečteno: 886 | Diskuse

Jan Dvořák

Časy se překotně mění. Švejk narazil zpochybněním IQ třetiny voličů

Ano, nastal čas klást si vyšší cíle. A hlavně, už nešvejkovat, a makat. Když nadávat na nové poměry, tak otevřeně, bez dvojsmyslů, aby bylo jasné, jak to myslíte, že nejste anarchistický bořič, ale konstruktivní buřič, buříček.

23.10.2017 v 18:55 | Karma článku: 16.56 | Přečteno: 739 | Diskuse

Zdenek Horner

JakoNacismus v Česku zvedá hlavu

Po volebním úspěchu SPD Tomia Okamury se dalo čekat, že u Jakonacistů dojde okamžitě k posunu dojmu o legalitě propagace fašismu. Pokud laskavého čtenáře zaráží slůvko Jako před slovem Nacismus, vysvětlení je uvnitř.

23.10.2017 v 18:42 | Karma článku: 9.96 | Přečteno: 803 | Diskuse
Počet článků 106 Celková karma 43.55 Průměrná čtenost 5005

"V okamžiku, kdy se vzdáte svých zásad a svých hodnot, jste mrtví, vaše kultura je mrtvá, vaše civilizace je mrtvá. Tečka." Oriana Fallaci

 

Zajímám se o aktuální politické dění v Evropě.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.