Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sýrie, proč se po náletech neobjevil toxický mrak?

16. 04. 2018 19:40:06
Skvělou analýzu publikoval v ilGiornale akreditovaný analytik u ministerstva obrany Franco Iacch. Proč po 76 hodinách od náletu nedošlo k naměření žádného rozptýlení chemických látek? Konvenční útok by smrtící látky rozšířil ...

Proč po 76 hodinách od náletu na Sýrii nedošlo k naměření žádného rozptýlení chemických látek v oblastech zasažených Spojenými státy, Velkou Británií a Francií?

Známý italský analytik Franco Iacch publikoval v il Giornale skvělou analýzu této otázky.

Je to akreditovaný analytik u ministerstva obrany a NATO, spolupracoval s vojenskými kontingenty aliance, čímž si prohloubill znalosti o zbraňových systémech. Spolupracuje s různými institucemi v otázkách mezinárodní bezpečnosti.

Ukázka jeho dalších přáspěvků v il Giornale:

http://www.ilgiornale.it/autore/franco-iacch-105615.html

Franco odpověděl na mé otázky ohledně titulku jeho článku a vyjádřil se takto:

Znám zbraňové systémy a vím, že Tomahawks nejsou vhodné proti objektům, kde se skladují toxické létky

Conosco i sistemi d'arma ed i Tomahawk non sono indicati contro deposito che contengono sostanze tossiche

Ale co bylo zasaženo?

Pentagon potvrdil, že nálet zasáhl vědecké výzkumné centrum v Damašku a sklad chemických zbraní Him Shinshar nacházející se západně od Homsu, o kterém věří, že by měl být spojen s výrobou Sarinu. Střely s plochou dráhou letu také zasáhly sklad pro chemické zbraně a velitelské stanoviště v blízkosti Homsu.

Konkrétně, sedmdesát šest raket zasáhlo výzkumné a vývojové centrum Bazrah v Damašku. Sklad u Homsu byl bombardován22 raketami. Proti zbrojnímu skladu a velitelskému stanovišti bylo vypuštěno sedm raket.

„Mise splněna“

Útok nezměnil obecnou dynamiku konfliktu. Několik hodin po útoku Spojené státy, Francie a Británie prohlásily, že jejich poslání je splněno: nikdo se nechtěl zapojit do syrského konfliktu. Útok byl povolen, aby zasáhl vývoj nebo činnost považovanou za nepřijatelnou, aniž by se někdy degenerovala do velkých vojenských akcí (je to vlastní strategie Izraele). Trump nepůjde dále, i když řekl, že vojenská možnost bude vždy k dispozici, pokud by Damašek v budoucnu použil chemické zbraně.

Co je Sarin?

Sklad s chemickými zbraněmi Him Shinshar, který se nachází na západ od Homs, je spojován se Sarinovou produkcí. Sarin nebo GB jsou klasifikovány jako zbraň hromadného ničení. Je to nervově paralytická chemická zbraň. Sarin je bezbarvý a bez zápachu, vyvinutý jako pesticid syntetizovaný v Německu v roce 1938. Vlastní expozice této chem. látce může nastat prostřednictvím inhalace, při styku s kůží nebo po požití kontaminovaných potravin a vody ...

https://it.wikipedia.org/wiki/Sarin

Zkoncipování útoku na chemickou nebo biologickou strukturu.

K dnešnímu dni nevíme, co bylo v postižených objektech a co se tam produkovalo. Kvůli samotné povaze chemických zbraní by konvenční útok rozšířil smrtící látky na velkou plochu, což by způsobilo větší počet civilních obětí. Proto se proti těmto typům cílů nikdy nepoužívají bomby a tradiční střely. Spojené státy tvrdí, že "šíření chemických látek je poměrně nízké".

Proč nebylo zaregistrováno žádné šíření chemických látek?

Mohou existovat tři možné odpovědi.

1) Chemický program Sýrie neexistuje.Tato pozice je podporována Ruskem, které nadále popírá chemický útok ve městě Douma.

Syrian American Medical Society uvádí, že "přibližně 500 civilistů, většina žen a dětí, byla přepravena do místních zdravotních středisek s příznaky indikace expozice chemické látce. Organizace vyzvala k okamžitému příměří ve městě Douma a vstupem mezinárodních vyšetřovacích týmů Organizace pro zákaz chemických zbraní. " Nicméně nebylo provedeno žádné nezávislé ověření zprávy SAMS, i když to ministerstvo USA považuje za důvěryhodné. Kreml odmítá samotnou myšlenku, že v Douma došlo k chemickému útoku. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov to silně popírá: „Nenašli jsme nic, vyrábí se důkazy, aby se to narafičilo na syrskou vládu a ta mohla být obviněna z chemického útoku“.

2) Chemický program Sýrie existuje, ale složky a struktury již byly přesunuty. Kdyby v těchto objektech něco bylo, Syrská vláda by měla čas k přesunu zařízení a součástí a rozvézt je po celé zemi. Na to mohla být získána také pomoc od svých spojenců. Při zvažování vojenské akce je důležité rozpoznat variabilitu a nedostatky intelligence, které nevyhnutelně komplikují politické a vojenské rozhodování.

3) Zasažená výrobní a výzkumná zařízení. Pentagon nikdy nevyjasnil, co bylo uvnitř zasažených objektů v Homsu a Damašku, kromě toho, že se jednalo o „tři hlavní struktury chemického programu Sýrie“. To je důležitý ukazatel. Pro zemi, která je již sedm let sužována válkou, bude vybavení velmi obtížné nahradit.

DRUHOU ČÁST, JAK SE PROVÁDÍ ÚTOK NA CHEMICKÁ DEPOZITA A PROČ JSOU TEDY RAKETY TOMAHAVK NEVHODNÉ ... PUBLIKUJI ZÍTRA.

http://www.ilgiornale.it/news/mondo/siria-perch-non-stata-rilevata-alcuna-nube-tossica-1515985.html

Autor: Monika Pilloni | pondělí 16.4.2018 19:40 | karma článku: 43.52 | přečteno: 5317x


Další články blogera

Monika Pilloni

Syfilis, tak zní akronym nové politické strany Laury Boldrini

Itálie: Bývalá předsedkyně poslanecké Sněmovny Laura Boldrini by chtěla založit novou politickou stranu která dá na frak pravici. Akronym LUE je ovšem k smíchu ... znamená to syfilis a další podobné příjemnosti. Nomen Omen?

3.9.2018 v 15:30 | Karma článku: 37.78 | Přečteno: 3090 | Diskuse

Monika Pilloni

V Neapoli mají radního co neumí italsky

Itálie? Levicově naladěný starosta Neapole - De Magistris, chtěl radního pro imigranty. Tento radní, Viraj Prasanna Mihindukulasuriya původem ze Srí Lanky byl zvolen 15. června a musí mít tlumočníka, protože nemluví italsky !!!

8.8.2018 v 19:06 | Karma článku: 42.10 | Přečteno: 3331 | Diskuse

Monika Pilloni

Neapol: stovky afrických migrantů proti Salviniho „bezohledné“ politice, video

Stovky afrických migrantů na náměstí v Neapoli křičí nadávky všeho druhu proti Salviho „rasistické“ politice ... vyburcováni sociálními centry po tom co 2 Italové postřelili jednoho Senegalce. Policie přitom jde po stopě mafie.

5.8.2018 v 23:02 | Karma článku: 42.45 | Přečteno: 3898 | Diskuse

Monika Pilloni

Z rasistických vajec se vyklubala nigerijská mafie

Mediální poprask. Tento týden italští sluníčkáři řešili bandu vrhačů rasistických vajec. Na jedné straně se z nich vyklubal synek politika PD a na druhé straně nigerijská mafie. Kvílení dobroláskařů ustalo a nyní se ozývá ticho

3.8.2018 v 17:56 | Karma článku: 41.69 | Přečteno: 3304 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jakub Ondrušek

Vynucená “solidarita” jako fenomén dneška?

Je solidarita vynutitelná a proč se o to někdo vůbec snaží? To už jsme dospěli tak daleko, že si budeme "dobro" diktovat?

22.9.2018 v 18:35 | Karma článku: 31.60 | Přečteno: 646 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Týden v kostce - „sirotci“, Merkelová, Zeman a Putin a co říká feldkurát Katz na rozpočet?

50 „sirotků“ naší scénou hýbalo více, než je zdrávo. Co má společného Angela Merkelová a Miloš Zeman? A čím nás překvapí Dlouhý, Široký a Bystrozraký?

22.9.2018 v 18:00 | Karma článku: 19.23 | Přečteno: 417 | Diskuse

Petr Burian

Carthago delenda est

Kartágo musí být zničeno, tímto zvoláním prý římský státník Marcus Porcius Cato zakončoval každou svou řeč, byť se týkala čehokoliv. A přesně takto v duelu o zákazu reklam na spotřebitelské úvěry působil i Marek Výborný z KDU-ČSL.

22.9.2018 v 14:09 | Karma článku: 12.24 | Přečteno: 330 | Diskuse

Karel Stýblo

Mravokárci.

Myslím, že toto silné a trapné téma se bude prodírat mediálním prostorem, dokud ho neukončí volby. Anebo, až paní euro-poslankyně za KDU-ČSL Šojdrová přestane mást veřejnost citovým vydíráním.

22.9.2018 v 14:01 | Karma článku: 34.88 | Přečteno: 871 | Diskuse

Jan Dvořák

Nezakuckal se premiér Babiš v Salcburku, když slyšel Macronovy hrozby?

Zdánlivě by to mohla být nepatřičná otázka vzhledem k tomu, že má až příliš osobní ráz, neboť co komu z voličů do toho je, kdy premiérovi zaskočí – jenomže v tomto případě je ve veřejném zájmu to vědět.

22.9.2018 v 10:30 | Karma článku: 26.02 | Přečteno: 834 | Diskuse
Počet článků 154 Celková karma 41.24 Průměrná čtenost 5199

"V okamžiku, kdy se vzdáte svých zásad a svých hodnot, jste mrtví, vaše kultura je mrtvá, vaše civilizace je mrtvá. Tečka." Oriana Fallaci

 

Zajímám se o aktuální politické dění v Evropě.

Najdete na iDNES.cz