Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vybírám si své přátele dle chování a ne dle původu: dva vám představím

28. 04. 2018 4:59:55
„Co nechceš, aby ti jiní činili, nečiň ty jim.“ Jednoduchá zásada vzájemnosti v jednání mezi lidmi různého původu, jestliže používají samostatné myšlení a dobrý smysl. Několik takových lidí osobně znám, 2 z nich vám představím.

Vybírám si přátele dle chování a ne dle původu

Rozhodla vám představit dvě osobnosti, kterých si velice vážím pro jejich dobrý smysl a úsilí, které pro naši společnost přináší. Oba dva měli tento týden narozeniny – jaká náhoda ?!? Oběma jsem ze srdce popřála vše nejlepší.

Co máme společného?

Všichni tři jsme v Itálii legálními imigranty a tato zem je pro nás domovem. Za mě mohu říci, že já mám domovy dva a na obou mi velmi záleží. Všichni Itálii milujeme (někdy se mi zdá, že více než mnoho italských občanů) – její historické bohatství, gastronomii, umění a přírodu , ale i různorodost nářečí, a místních zvyků, plynoucích z tisíciletého vývinu místní kultury, kterou je třeba chránit a zachovat. Každý z nás pochází odjinud a přece máme podobné názory ... spojuje nás totiž dobrý smysl.

Toni, první afroitalský Senátor

Toni Chike Iwobi (*26. dubna 1955, - Gusau, Nigerie) je politik - naturalizovaný Ital, první afroital který byl zvolen do Senátu. Narodil se v Gusau v severní Nigérii, je synem katolické rodiny anglického mateřského jazyka.

Zatímco byl ještě teenager, přestěhoval se do Spojených států amerických, kde získal vysokoškolský titul z informatiky. Do Itálie přijel v roce 1976, nejprve v Perugii, se studentským vízem a poté se natrvalo přestěhoval do městečka Spirano, kde začal podnikat. Získal také diplom z Obchodní administrativy v Manchesteru a další z Účetní analýzy v Itálii - Treviglio.

Iwobi založil v roce 2011 společnost Data Communication Labs s.r.l. a pracuje pro nemocnici v Treviglio. Dříve pracoval v letech 1980-1981 pro společnost CimiMontubi, poté pro AMSA (Milanese Environmental Services Company) a pro společnost Roveredo ve Švýcarsku.

Inspirovaný nigerijským federalismem a fascinován myšlenkami Gianfranca Miglio, v roce 1993 se zapsal do Ligy severu a byl zvolen do městské rady Spirano až do roku 2014. V letech 2010-2014 byl i radní referent pro Sociální služby a předseda Výboru pro kulturu, kde pořádalí kurzy bergamského dialektu a místní toponomastiku -(toponymie) je nauka o místních jménech (toponymech) . Od roku 2014 je vedoucím Federálního oddělení pro imigraci a bezpečnost Ligy - jmenoval ho tajemník Ligy - Matteo Salvini.

V italských politických volbách v roce 2018 byl zvolen senátorem a stal se prvním černým senátorem v historii Itálie.

https://it.wikipedia.org/wiki/Toni_Iwobi

Poznámka: slovní spojení „černý senátor“ Toni sám používá a sdělil mi, že na tom nevidí nic špatného, také proto, že se bíle opravdu nevidí - má smysl pro humor. Děkuji Tonimu za jeho rady, pečlivost a zodpovědnost v jeho práci .

Magdi - bezedná studnice vědomostí

Magdi Cristiano Allam (*22. dubna 1952 – Káhira, Egypt) je italský novinář, politik, spisovatel a komentátor egyptského (arabského, muslimského) původu.

Narodil se v Káhiře v roce 1952, kde studoval u komonských mnišek a salesiánských kněží. Od roku 1972 žije v Itálii a od roku 1987 je hrdě občanem Itálie.

Ač syn muslimských rodičů, islámskou víru nikdy vážně nepraktikoval a zastává názor, že islám je svou podstatou postaven na násilí. Je vášnivým obhájcem Izraele a ostrým kritikem islámských radikálů.

Od roku 2003 žije pod stálou policejní ochranou (první výhrůžky smrtí obdržel po ostrém odsouzení Hamásu a sebevražedných teroristických útoků).

V roce 2008 konvertoval ke katolicismu, 22. března 2008 jej během velikonoční vigilie pokřtil papež Benedikt XVI.

Dne 25. března 2013 pak v italském deníku Il Giornale vyšel článek v němž veřejně oznámil, že se zříká Římskokatolické církve, aby vyjádřil nesouhlas s měkkým postojem církve k islámu a málo důraznému vymezování se vůči muslimskému náboženství, které považuje za pouhou „ideologii násilí“. Také dodal, že zůstává křesťanem, ale že již více nevěří v církev.

Magdi Cristiano Allam založil dne 28. listopadu 2009 politické hnutí Io amo l’Italia - Miluji Itálii . Od července 2009 byl členem Evropského parlamentu ve skupině ELD.

Od roku 2003 do roku 2008 byl zástupcem ředitele novin Corriere della Sera. Od roku 1996 byl redaktorem a zvláštním zpravodajem novin "La Repubblica". Absolvent sociologie na univerzitě La Sapienza v Římě.

V Současné době vydává velmi zajímavé knihy o Islámu:

 • Il Corano senza veli – Korán bez závojů: Zjistíte, že Aláh není jediný bůh judaismu a křesťanství, ale jeden z 360 idolů arabského polyteistického Pantheonu.
 • Maometto e il suo Allah - Mohamed a jeho Alláh: Magdi Cristiano Allam nám říká, kdo byl opravdu Mohamed, se stejnými slovy, které řekl sám Mohamed.
 • Io e Oriana – Já a Oriana: kniha o jeho spolupráci a rozhovorech s Orianou Fallaci – vydaná v roce 2016,10 let od jejího úmrtí (15.09.2006)
 • a další ...

Pro nakladatelství Mondadori zveřejnil:

 • Europa Cristiana Libera. La mia vita tra Verità e Libertà, Fede e Ragione, Valori e Regole (2009) - Evropa křesťanská a svobodná. Můj život mezi pravdou a svobodou, víra a rozum, hodnoty a pravidla (2009)
 • Grazie Gesù. La mia conversione dall’islam al cattolicesimo (2008) - Děkuji Ježíši. Můj přechod z islámu k katolicismu (2008)
 • Viva Israele. Dall’ideologia della morte alla civiltà della vita: la mia storia (2007) – Ať žije Izrael. Od ideologie smrti k civilizaci života: můj příběh (2007)
 • Io amo l’Italia. Ma gli italiani la amano? (2006) - Miluji Itálii. Ale milují ji Italové? (2006)
 • Vincere la paura. La mia vita contro il terrorismo islamico e l’incoscienza dell’Occidente (2005) - Překonat strach. Můj život proti islámskému terorismu a nezodpovědnost Západu (2005).

Získal řadu národních a mezinárodních ocenění:

 • Saint-Vincent - Svatý Vincent za žurnalistiku
 • Ambrogino d'Oro města Milána
 • Mezinárodní cena Dan David a Mass Media Award (American Jewish Committee) - Cena médií amerického židovského výboru

https://www.magdicristianoallam.it/

Magdi je velmi koerentní člověk. Tím, že se nechal pokřtít, věděl, že riskuje svůj život, ale i přesto to udělal a potom co viděl, že katolická církev nechává křesťany napospas muslimům, tak se od ní veřejně odvrátil. Dokáže výborně vysvětlit cokoliv tak, aby tomu všichni porozuměli. Každé setkání s ním je pro mě velkým přínosem, za což mu také velice děkuji.

A jsme opět u Zlatého pravidla. To vyjadřuje lidskou zkušenost, že základem dobrých vztahů je schopnost představit si sebe sama na místě druhého: „Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi.“ Jestliže se někdo chová přívětivě a upřímně, tak je mezi mými přáteli vítán a to platí pro všechny slušné lidi úplně stejně.

Na druhou stranu někdo, kdo by se choval neférově a nebo dokonce nějak ohrožoval mě a nebo osoby mě drahé, nemůže očekávat že nastavím tvář. „Kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem“ – tak to po mě opravdu nikdo nemůže chtít. Za prvé potravinami neplýtvám a za druhé nejsem naivka. Toto pořekadlo platí pouze mezi slušnými křesťany a to jenom někdy... ostatní tě mají za slabocha a dovolí si ještě víc ... Určitě se to nikdy nedá aplikovat v globálním měřítku vůči někomu, kdo má nastavené myšlení úplně jinak a má naprosto rozdílné priority. To se děje ve dněšní Evropě, která je stále více ubíjena ve jménu „Pravdy a lásky jediné“ a je slepá k jasným komportamentálním signálům některých „nových občanů“ ... Aby mohla jakákoliv společnost fungovat, tak musí aplikovat stejná pravidla pro všechny a vyžadovat jejich plnění ... bez rozdílu!

Autor: Monika Pilloni | sobota 28.4.2018 4:59 | karma článku: 40.96 | přečteno: 2918x


Další články blogera

Monika Pilloni

Pákistánští migranti v Itálii: pokus znásilnění 6letého chlapce a vražda ze cti

Horor v italském přijímacím středisku v Como. Pákistánci se pokoušeli znásilnit šestiletého chlapce. Italo-pákistánka o které jsem již psala byla opravdu zavražděna otcem ... Z pitevních testů vyplývá, že krční kosti byly zlomené.

14.5.2018 v 10:36 | Karma článku: 41.61 | Přečteno: 4070 | Diskuse

Monika Pilloni

Absurdní kurzy pro integraci migrantů: tenis, poezie a studium empatie

Migranti, přicházející z naprosto odlišné reality, se učí v rámci integrace opravdu velmi důležité věci: poezii a tenis. Italští a evropští studenti budou soutěžit o ceny - vyhrává ten, kdo vyjádří nejvíce empatie vůči migrantům.

12.5.2018 v 21:47 | Karma článku: 42.62 | Přečteno: 2544 | Diskuse

Monika Pilloni

Zatčen žadatel o azyl z Gambie: chtěl najet v Itálii autem do davu

Karabiníci a policisté odhalili falešného uprchlíka z Gambie: byl připraven na džihádistický útok. Nelegální imigrant přísahal věrnost u kalifa Abu Bakr al-Baghdadi z ISIS. Příkaz mu přišel přes aplikaci Telegram. Připlul z Libye

27.4.2018 v 4:25 | Karma článku: 38.94 | Přečteno: 2513 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jiří Turner

Zeman na Žofíně - na ostrově negativní deviace

Bývám celý rozechvělý očekáváním, když je avizováno Zemanovo veřejné vystoupení. Tentokrát kázal národu z Žofínského fóra. Nebyla to řeč státníka a ekonoma, ale zlého staříka, který potřeboval dát průchod svým obsesím a křivdám.

23.5.2018 v 19:13 | Karma článku: 29.20 | Přečteno: 524 | Diskuse

Petr Burian

Jitrnice, jakou svět neviděl

Lži, blafování, kouřová clona, demagogie, manipulace, mlžení...takto by se ve zkratce dala shrnout snad všechna vyjádření Miloše Zemana. V každém z nich je totiž vždycky někde ukrytá nášlapná mina, nebo alespoň dýmovnice.

23.5.2018 v 14:57 | Karma článku: 17.75 | Přečteno: 314 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Brusel se ptá občanů: Chcete více Unie, nebo ještě více Unie?

Komise zahájila veřejnou konzultaci o budoucnosti EU. Pečlivě volené otázky a nabízené možnosti odpovědí podsouvají občanům volbu „více Unie“ a více doleva stokrát jinak.

23.5.2018 v 13:00 | Karma článku: 39.28 | Přečteno: 2326 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Okamura na tiskovce setřel vykladačku pravdy z ČT, která obhajovala Marakéšskou deklaraci

Další "profesionální" výkon podala redaktorka ČT na tiskové konferenci SPD. Spolu s položením dotazů totiž začala, jak jsme u ČT zvyklí, narovnávat pravdu a obhajovat Marakéšskou deklaraci, o níž se šíří, světe div se, hoaxy.

23.5.2018 v 11:18 | Karma článku: 45.40 | Přečteno: 4005 | Diskuse

Jan Dvořák

Prezident má velkou šanci spor o Peroutku vyhrát

NS svým šalamounským rozhodnutím vrátit Obvodnímu soudu v Praze případ žaloby na hradní kancelář, která se neomluvila za nařčení novináře Peroutky, že napsal článek HITLER JE GÉNIUS, nahrál nevídaným způsobem prezidentovi.

23.5.2018 v 8:46 | Karma článku: 32.02 | Přečteno: 3872 | Diskuse
Počet článků 137 Celková karma 41.55 Průměrná čtenost 5405

"V okamžiku, kdy se vzdáte svých zásad a svých hodnot, jste mrtví, vaše kultura je mrtvá, vaše civilizace je mrtvá. Tečka." Oriana Fallaci

 

Zajímám se o aktuální politické dění v Evropě.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.