Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 21. května 2022 Monika

Papež František umýval nohy islámských vězňů a nezaměstnané přirovnával k teroristům

31. 03. 2018 19:30:31
Papež na „Zelený čtvrtek“ opět zahrál nechutnou frašku a myl a líbal nohy vězňů v Římské věznici. Na pre-synodě 19. března hlásal znepokojující fráze o islámských teroristech: „Jsou chudí ... alespoň mají proč žít a měsíční mzdu"

Papež František umýval nohy islámských vězňů ve věznici Regina Coeli v Římě

Novinář freelance, Gianluca Veneziani o papežově akci publikoval v jednom z nejprodávanějších tištěných deníků Libero quotidiano velmi rozsáhlý článek. Jeho názor sdílí většina Italů.

Gianluca Veneziani napsal:

Místo abychom jim umývali nohy, tak bychom se měli postarat o to, aby se nám pod ty nohy nepletli. Je to další svědectví našeho podvolení, nebo lépe řečeno „padnutí na kolena“ před muslimy.

Je to o to více zdrcující, když se to děje u příležitosti křesťanského svátku a kdybychom se chtěli vyjádřit na adresu jistých jednotlivců s použitím eufemismu, tak to opravdu nejsou žádní svatoušci.

Ve videu začíná papež mýt a líbat nohy po jedné minutě a třiceti vteřinách ...

Dále pokračuje Venezianiho text takto:

Papež však přehlíží tyto rozpory a u příležitosti tradiční mše na památku Poslední večeře Ježíšovy na Zelený čtvrtek navštívil věznici Regina Coeli pro tradiční obřad mytí nohou 12ti vězňů, z nichž 8 jsou cizinci a 2 jsou muslimského vyznání.

V evangeliu neexistuje žádná zmínka, která by podporovala jeho gesto

I když se papež cítí být „knězem ulice - blízko k poslednímu“... tak i přesto se nechápe důvod, který vede nejvyššího představitele katolické církve k tomu, aby vzdával hold multikulturalismu a náboženskému synkretismu v křesťanském obřadu.

Ježíš umyl nohy svým učedníkům, kteří byli všichni Židé a budoucí křesťanští svědci. Stal se „pokorný mezi pokornými“ a z toho plynoucí ponaučení „poslední budou první“ bylo myšleno v rámci metafyziky a rozhodně ne z hlediska sociálního vykoupení či kulturní integrace.

Autor článku v Libero pokračuje:

Tudíž je nad jakékoliv chápání, proč by měl papež klečet před muslimy, kteří velmi často, skončí ve vězení pro podezření z terorismu nebo se ve vězení radikalizují. Islamisté zatčeni v posledních dnech v Itálii, toužili „podříznout hrdlo nevěřících“ a „odříznout nevěřícím genitálie“ ... šíří nenávistné projevy a pobídky k mučení křesťanů a jejich ukřižování, jako se to stalo s Kristem.

Tito muslimové by si v životě neuměli představit, že by si klekli před oltářem a udělali si znamení kříže a nebo alespoň respektovali naší víru a naše právo věřit v jiného Boha. Ve skutečnosti, nás chtějí rozdrtit pod nohama a „odříznout ruce a nohy nevěřícím“, tak jak je uvedeno v Koránu. Velikonoce by chtěli nahradit za jejich svátky ... místo našeho „Kristus vstal z mrtvých“ by se pak říkalo pouze „Alláh je velký.“

Snad bychom se brzy mohli začít i omlouvat, že si dovolujeme v Itálii, nebo už skoro v Italistánu, slavit Velikonoce. Dokonce dovolíme, aby naše nejvyšší duchovní autorita, papež, učinila toto gesto podřízenosti.

Tento papežův postoj se dá chápat jako symbol definitivní prohry a kapitulace. Vypadá to jako příkladná ukázka podřízenosti křesťanství, i když víme, že tato jeho komportementální logika, by měla vyjádřit záměr ukázat naši ochotu dialogu ve srovnání s jinými kulturami a náboženstvími ... způsob, jak si získat jejich sympatie, uklidnit je, sbratřit se s nimi a získat jejich benevolenci tím, že jim nabídneme naše milosrdenství ...

Toto papežovo chování má naprosto opačný účinek, píše Veneziani:

Čím více se budeme ukazovat shovívaví, tím více budou připraveni na nás udeřit; čím více budeme sklánět hlavy, tím více budou schopni nám ji odříznout; až budeme křehcí a poddajní, tím více se staneme citlivými cíli.

Naopak by to chtělo triumfální a militantní křesťanství, alespoň v duchovním smyslu, schopné čelit islamistické hrozbě; přesvědčení, že se opět stane podstatou a horizontem naší civilizace, cement mezi lidmi a jejich společným průvodcem - kořenem a osudem Evropy. Teprve potom můžeme proměnit Velký pátek našeho mučednictví (a mnoha křesťanů zavražděných na Středním východě), ve Velikonoční svátek Kristova vzkříšení. Oznámením že Kristus je vzkříšen a vstal z mrtvých a, jen díky němu, může být znovu zrozena naše umírající západní civilizace, včetně katolické církve.

215 milionů lidí riskuje kvůli své víře život , ale zde na západě si mazlíme islámisty ...  článek v deníku ilTempo, autor Pietro De Leo
215 milionů lidí riskuje kvůli své víře život , ale zde na západě si mazlíme islámisty ... článek v deníku ilTempo, autor Pietro De Leo (ilTempo)

PrintSc z deníku il Tempo. Název článku: Zavraždění a pronásledováni, Velikonoce na krvi křesťanů

http://www.liberoquotidiano.it/news/italia/13323868/vaticano-papa-francesco-lavanda-piedi-detenuti-islamici-foto-simbolo-sottomissione-chiesa-musulmani-.html

http://roma.corriere.it/foto-gallery/cronaca/18_marzo_29/papa-detenuti-debbo-farmi-togliere-cateratte-tutti-serve-nuovo-sguardo-db97929e-337a-11e8-8d05-67d9ee233e6b.shtml

Další názor papeže Františka nechal italskou veřejnost opět „paf“

Ve videu to papež řekne mezi desátou a dvanáctou minutou ...

Další názor papeže Františka nechal italskou veřejnost opět „paf“

„Co udělá mladý nezaměstnaný? Spáchá sebevraždu, je z něho rebel, nebo si sedne do letadla a jde do města, které nechci jmenovat, aby narukoval k ISIS nebo k dalšímu z těchto bojových hnutí, alespoň má smysl žít a bude mít měsíční mzdu ".

Takže cca 40% celková mladická nezaměstnanost v itálii plodí teroristy? Italská nezaměstnaná mládež se přirovnává k teroristům, kteří najdou smysl života a výplatu u ISIS ?

Neřekl to Alessandro Di Battista z Hnutí 5 hvězd, podle něhož je třeba s teroristy jednat, ale papež František.

Papežovo vyjádření slyšelo 300 mladých lidí shromážděných v pondělí 19. března ve Vatikánu na pre-synodě, tedy na přípravném setkání na říjnovou synodu o mladých, víře a rozlišování povolání.

Jak poukazuje deník il Tempo, papežův názor mimo to, že je velmi zarážející, dokonce spadá do klišé „pauperismu“ o teroristovi, který se jím stane následkem života v strádání a beznaději.

Špatně: zpráva Světové banky z roku 2016 poukázala na to, že rekruti Isis jsou ve skutečnosti na vyšší společenské úrovni, než jejich krajani, kteří se nerozhodnou narukovat. Téměř 70% islámských bojovníků má alespoň středoškolský diplom, 25% vysokou školu a většina z nich byla před narukováním zaměstnaná.

http://www.liberoquotidiano.it/news/esteri/13320258/vaticano-papa-francesco-terrorismo-islamico-giovani-senza-lavoro-si-arruolano-senso-vita-.html#.WrFW6jslNRs.facebook?refresh_ce

V deníku Libero quotidiano běží sondáž. Otázka zní:

Myslíte si, že církev ovlivňuje politická rozhodnutí vlády?

31.03.2018 v 18:34 hod. si 75,8% čtenářů myslí, že ANO.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Monika Pilloni | sobota 31.3.2018 19:30 | karma článku: 44.78 | přečteno: 11482x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Tomáš Břicháček

Tento týden v EU (30)

Komise vydala jarní hospodářskou prognózu. Charles Michel vyzval k vytvoření Evropského geopolitického společenství. Komise dále rozvinula svůj plán REPowerEU k rychlému snížení závislosti na ruských fosilních palivech.

20.5.2022 v 18:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 67 | Diskuse

Michal Sabó

Diktátor padl: Ruská revoluce na spadnutí

Únorovou invazí na Ukrajinu Rusko spáchalo sebevraždu. Morální i ekonomickou. Paradoxem je, že lid zmasírovaný propagandu více než vojenským debaklem trpí tím ekonomickým. Jak dlouho ještě vydrží??? Zvládne budoucnost bez západu?

20.5.2022 v 6:23 | Karma článku: 25.79 | Přečteno: 670 | Diskuse

Karol Wild

Rozevřená minulost a eutanazie

Ve své autobiografii s názvem „Rozevřená minulost“, která má 278 stran, věnuji poměrně hodně místa otázce eutanazie. Zde uvádím jen malou část – pro poslance.

20.5.2022 v 6:22 | Karma článku: 6.71 | Přečteno: 110 | Diskuse

Jan Ziegler

Na plynovou krizi zadělali také Babiš a jeho vláda

Jejich hlavní vinou je, že se nedokázali domluvit s Poláky na výstavbě plynovodu STORK 2, kterým by k nám mohl proudit plyn z Norska. Skvělá zpráva! Stlačený plyn LNG z USA bude levnější než zemní plyn z Ruska!

19.5.2022 v 15:48 | Karma článku: 38.25 | Přečteno: 5186 | Diskuse

Zdeněk Král

Símvás, za těch 300 Kč od státu si mám koupit bochník chleba, nebo šest vajec?

„Tak nám odpustili korunu pade! Juchů! Škoda že to nejde z marže těch nenažranců z pump...“ Ne, nebojte, fakt to nemyslím vážně...

19.5.2022 v 15:00 | Karma článku: 24.59 | Přečteno: 815 | Diskuse
Počet článků 157 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 5198

"V okamžiku, kdy se vzdáte svých zásad a svých hodnot, jste mrtví, vaše kultura je mrtvá, vaše civilizace je mrtvá. Tečka." Oriana Fallaci

 

Zajímám se o aktuální politické dění v Evropě.

Najdete na iDNES.cz